Дитина - це явище в нашому житті, а не випадковість.

Єдині вимоги розроблені з метою створення сприятливоих умов для навчання, безпечного перебування в школі та на її території, виховання поважних відносин в колективі і культурної поведінки в суспільстві, виховання в учнів дисциплінованості, охайності, відповідального ставлення до своїх вчинків, шанобливого ставлення до державних символів.

    ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД УЧНІВ

  1. Всі учні щодня приходять до школи в шкільній формі:
  2. для хлопців – цивільний костюм темного кольору і сорочка однотонного пастельного кольору;
  3. для дівчат – спідниця або брюки темного кольору, піджак темного кольору, блузка однотонного кольору.

Джинсовий одяг не дозволяється.

  1. Учні повинні приходити в школу чистими, охайно одягненими, скромно зачесаними, у випрасуваному одязі, в чистому взутті.
  2. На уроки фізкультури учні приходять у спортивному одязі в тому числі учні, які належать до спеціальної та підготовчої групи. При звільненні від занять постійно або тимчасово, учні мають перевзутися у змінне взуття.

Вхід до гімнастичної зали без змінного взуття та дозволу вчителя забороняється.

  1. На суботники,трудові десанти – в робочому одязі.
  2. Верхній одяг в холодну пору року залишається в гардеробі.

    ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

-носити в школу коштовні речі, прикраси, планшети, плеєри;

-користуватися декоративною косметикою;

-приносити сторонні речі, не пов’язані з навчально-виховним процесом, які відволікають дітей від навчальних занять та можуть стати причиною нещасних випадків чи зашкодити здоров’ю дітей;

-відвідувати їдальню та перебувати протягом дня в кабінеті у верхньому одязі.

    ПЕРЕБУВАННЯ УЧНІВ  ТА БАТЬКІВ У ШКОЛІ

  1. Перед початком зарядки ( в разі проведення  на шкільному подвір’ї) учні заходять до приміщення школи, залишають портфелі в навчальному кабінеті,  разом з учителем виходять  і шикуються колонами. Вчитель-предметник протягом зарядки стоїть в кінці колони та контролює якість  виконання дітьми вправ.
  2. 7.45 –  7.55 - ранкова зарядка. Під час проведення зарядки  вхід до школи перекривається.
  3. Після закінчення зарядки, рух учнів в приміщення школи починається з 1 класу. Учні рухаються по правій стороні.
  4. Черговий вчитель відповідає за дисципліну та порядок в зонах масового скупчення дітей.
  5. В разі зниження температури до 0◦С та при несприятливих погодних умовах, зарядка проводиться в приміщенні шкільного коридору.
  6. Відповідальність за якість проведення ранкової зарядки несуть вчителі фізичної культури.
  7. При спізненні на 1 урок, вчитель-предметник робить у щоденнику учня, що спізнився, відповідний запис.
  8. Чергові по школі та класах зобов’язані сумлінно виконувати свої обов’язки, забезпечувати підтримування чистоти і порядку в приміщенні та на подвір’ї школи.
  9. Чергування  учнів 5-9 класів по школі проходить згідно графіка.
  10. Чергові учні  приходять до школи о 7.50, чергування здійснюється під керівництвом вчителя.
  11. Останній четвер кожного місяця, всі класи  прибирають у закріпленому навчальному кабінеті та  території на подвір’ї школи.
  12. Після закінчення уроків учні організовано в супроводі класного керівника залишають приміщення школи.
  13. Залишатись в школі після занять можуть учні, які займаються громадськими справами, зайняті в гуртках та секціях, потребують додаткових занять та консультацій.
  14. Забороняється палити і вживати алкогольні напої в приміщенні та на території школи в урочний та позаурочний час. Батьків учнів, які будуть затримані під час паління та вживання алкоголю, сповіщають про даний інцидент та ставлять на внутрішкільний облік.
  15. Забороняється приносити чи приводити домашніх тварин у приміщення школи.
  16. Всі учні повинні берегти шкільне майно, в  зразковому стані утримувати  підручники та  літературу зі шкільної бібліотеки.
  17. За зіпсовані матеріальні цінності, що належать школі чи іншим учням, за зіпсовані  чи загублені підручники, за знищені рослини на  території школи відшкодовують  збитки батьки учнів, які заподіяли шкоду.

   ВЕДЕННЯ ЗОШИТІВ, ЩОДЕННИКІВ. СТАН ПІДРУЧНИКІВ

  1. Зошити  повинні бути чисті, охайно підписані, оформлені відповідно до єдиного орфографічного режиму.
  2. Учні повинні виконувати  всі  роботи чітким і розбірливим почерком.
  3. Забороняється виривати листки із зошитів чи починати новий зошит, якщо старий не закінчився.
  4. Олівці повинні бути охайно підстругані, паста в ручці попередньо перевірена і обов’язково має бути запасна паста чи ручка.
  5. Учні 1-9 класів можуть працювати в друкованих зошитах з різних предметів, згідно Положення про друковані зошити, які придбані за згодою батьків.
  6. Записи в щоденнику ведуться грамотно, чітко заповнюються, систематично надаються вчителям для виставлення оцінок, класному керівнику та батькам в кінці тижня для перевірок та підпису.
  7. Зошити, щоденники та підручники повинні бути охайно обгорнені. Не можна обмальовувати обкладинки чи обклеювати їх наклейками.
  8. Забороняється виривати чи загинати листки, робити в книжках помітки чи малюнки.

   ПОВЕДІНКА УЧНІВ У ШКОЛІ

  1. Не допускається пропускати навчальні заняття без пред’явлення медичної довідки або заяви від батьків про поважні причини відсутності учня в школі.
  2. До дзвінка учні повинні приготувати все необхідне  для уроку,  після дзвінка вони зобов’язані негайно зайняти свої місця за партами.
  3. Чергові готують класне приміщення та обладнання до кожного уроку, повідомляють  вчителя про відсутніх.
  4. Чергові учні при переході із кабінету в кабінет мають здавати і приймати приміщення.
  5. Кожен учень відповідає за чистоту і порядок, збереження свого робочого місця в класі, кабінеті, майстерні.
  6. Під час уроку учні повинні сидіти прямо, не горбитися, не розвалюватися, уважно слухати пояснення вчителя та відповіді товаришів, не розмовляти,  не займатися сторонніми справами.
  7. Виходити до дошки учень зобов’язаний із щоденником, відповідаючи, повинен стояти прямо, говорити голосно і чітко, не поспішаючи.
  8. Бажаючи запитати про щось учителя, учні повинні підняти руку, не відриваючи від парти ліктя, після дозволу вчителя встати і задати питання. При бажанні відповісти на запитання, поставлене до класу, також треба підняти руку.
  9. Учням категорично забороняється підказувати, виправляти відповідь товариша без дозволу вчителя.
  10. Мобільні телефони під час уроку знаходяться у беззвучному режимі.
  11. Користуватися планшетами або мобільними телефонами під час навчальних  занять можна лише  за вимогою  вчителя.
  12. Учні виходять із класу спокійно і тільки з дозволу вчителя.

    ПОВЕДІНКА УЧНІВ НА ПЕРЕРВАХ ТА В ЇДАЛЬНІ

  1.  Перерву учні проводять в коридорах, відпочивають, розмовляють не підвищуючи голосу, не створюючи ситуацій, що можуть зашкодити здоров’ю.
  2. Організоване відвідування їдальні відбувається відповідно до встановленого графіка. Відповідальними за поведінку учнів в їдальні є класні керівники.
  3. Перед прийняттям їжі миття рук є обов’язковим.
  4. В кабінет директора, в учительську чи кабінети спеціального призначення, де працюють вчителі, учні заходять попередньо постукавши, запитавши дозволу і одержавши його.

  ПОВЕДІНКА УЧНІВ У МАЙСТЕРНЯХ,НА ПРИШКІЛЬНИХ ДІЛЯНКАХ

  1. Кожен учень повинен бути готовим до виконання роботи не пізніше ніж за 5 хвилин до її початку.
  2. До роботи повинні бути допущені лише ті учні, які пройшли інструктаж з техніки безпеки.
  3. Учень зобов’язаний одержати інструмент чи матеріал для роботи або принести свій інструмент та матеріал, інструкцію про хід роботи, перевірити стан інструменту, працювати, дотримуючись правил техніки безпеки; після закінчення роботи все прибрати і здати інструмент у зразковому стані вчителю.

   ОРГАНІЗАЦІЙНІ ВИМОГИ ДО ПРАЦІВНИКІВ ШКОЛИ.

  1. З метою якісної підготовки до нового навчального року завідувачу кабінету підготувати класний кабінет до початку чергової відпустки.
  2. Під час перерв  технічний персонал знаходиться на своїх ділянках, наглядаючи за чистотою та підтримуючи порядок.
  3. Протягом тижня вчителі під час перерв  чергують на закріплених згідно наказу ділянках, слідкуючи за поведінкою учнів та недопущення ситуацій, які б зашкоджували здоров’ю та життю дітей.
  4. В  травні місяці класні керівники доводять до відома учнів умови та термін  проходження літньої навчальної практики. Інформацію про учнів, які активно брали участь у навчальній та позашкільній діяльності закладу та посіли призові місця, і яких, як  заохочення, пропонується звільнити або скоротити термін практики вчителі подають наприкінці квітня. 
  5. Класні керівники та вчителі – предметними з метою заохочення дітей та батьків до участі в олімпіадах та конкурсах в системі проводять роз’яснювальну роботу,  вживають індивідуальні форми і методи заохочення як учнів, так і батьків.  
  6. Класні керівники доводять  до відома батьків в травні місяці про необхідність проходження  дітьми обов’язкового медичного огляду.