Дитина - це явище в нашому житті, а не випадковість.

УКРАЇНА

КЗО «НЕЗАБУДИНСЬКА СЗШ І-ІІІ СТУПЕНІВ

ЄЛІЗАРІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

СОЛОНЯНСЬКОГО РАЙОНУ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ»

52432, вул. Центральна,35, с. Незабудине, Солонянський район, Дніпропетровська область

тел. (05669) 95-5-35, E-mail : nezabudine@gmail.com Код ЄДРПОУ  34867963

 ПОГОДЖЕНО:                                                                                          ЗАТВЕРДЖЕНО:

Голова профспілки Незабудинської школи                          Директор Незабудинської школи

____________ В.Д.Грінченко                                                  _____________ Н.В.Омельченко

Протокол № ____                                                                                      Наказ № _____

від «___» ___________20___р.                                                        від «___» ___________20___р.

 

 ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

ВЧИТЕЛЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

Д.А.Авраменка

 

І. Загальні положення

 

1.1. Дана посадова Інструкція роз­роблена на підставі тарифно-кваліфікаційної характеристики вчите­ля фізичної культури, затвердженої наказом Міністерства освіти Украї­ни від 31.03.95 р. № 463/1268 за по­годженням з Міністерством праці та Міністерством юстиції України, а також відповідно до вимог Поло­ження про організацію роботи з охорони праці учасників навчаль­но-виховного процесу в установах і закладах освіти, затвердженого на­казом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 р. № 563, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.11,2001 р, за № 969/6160.

1.2. Учитель фізичної культури призначається і звільняється з по­сади рішенням сільського голови за погодженням директора шкоди.

1.3.Учитель фізичної культури повинен мати вищу або середню спеціальну освіту без вимог до ста­жу педагогічної роботи.

1.4. У своїй діяльності вчитель фі­зичної культури керується Консти­туцією України і Законами Украї­ни., указами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України, органів управління освіти всіх рівнів з питань освіти і вихо­вання учнів, правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту. Стату­том школи (правилами внутріш­нього розпорядку, наказами і роз­порядженнями директора школи, посадовою інструкцією), трудовою угодою, контрактом. Дотримується у своїй роботі положень Конвенції про права дитини,

1.6. Учитель фізичної культури зобов'язаний:

- дбати про особисту безпеку і здо­ров'я, а також про безпеку і здо­ров'я оточуючих людей і учнів під час навчально-виховного проце­су, виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території закладу освіти;

- знати і виконувати вимоги нор­мативно-правових актів з охоро­ни праці, правила поводження з машинами, механізмами, спорт­обладнанням, устаткуванням та іншими засобами виробництва, уміти користуватися засобами колективного та індивідуально­го захисту;

- проходити у встановленому зако­нодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

Учитель фізичної культури несе і безпосередню відповідальність за  порушення зазначених вимог.

 

II. Завдання та обов'язки

 

 Основними завданнями та обов'язками діяльності вчителя фізичної культури є:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

2.1. Проведення на високому методичному і науковому рівні навчання і учнів згідно з програмами та мето­дами фізичної культури, використовуючи при цьому найефек­тивніші прийоми і засоби навчання,

2.2.Визначення завдань і зміст за­нять з урахуванням віку, підготов­леності, індивідуальних, психо­фізичних особливостей учнів.

2.3.Надання допомоги учням, вчи­телям в оволодінні навичками і тех­нікою виконання, вправ,

2.4.Забезпечення проведення на­вчально-виховного процесу, що регламентується чинними законо­давчими та нормативно-правовими актами з охорони праці, контроль за дотриманням здорових і безпеч­них умов проведення уроків та фізкультурно-оздоровчих заходів. Не допускати до проведення на­вчальних занять або робіт учас­ників навчально-виховного проце­су без передбаченого спецодягу, спецвзуття та інших засобів інди­відуального захисту, організація вивчення учнями правил і норм з охорони праці.

2.5.Спільно з медичними праців­никами здійснення контролю за станом здоров'я дітей і дозування їх фізичного навантаження.

2.6.Проведення консультацій для батьків, вихователів груп продов­женого дня за методикою фізично­го виховання дітей, профілактику нещасних випадків.

2.7.Чергування в школі згідно з гра­фіком чергувань на перервах між за­няттями, а також за 20хв. до почат­ку і протягом 20 хв. після закінчен­ня занять.

2.8. Проведення позакласної роботи з учнями в класах, у яких викладає.

2.9. Ведення обліку успішності і відвідування уроків.

2.10.Бережливе ставлення до збе­реження навчально-матеріальної бази фізичного виховання, облад­нання та інвентаря, прийнятого на відповідальне збереження згідно з відповідними документами.

2.11.Участь у роботі метод об'єднання та внутрішньо шкільних змаганнях.

2.12.Дотримання етичних норм поведінки в школі, побуті, громадських місцях, які відповідають суспільному статусу педагога.

2.13.Розміщення та встановлення спортивного обладнання відповід­но до правил і вимог техніки безпе­ки і виробничої санітарії.

2.1.4. Розроблення і перегляд один \ раз на три роки інструкції з охоро­ни праці, виробничої санітарії, протипожежної безпеки та один раз на п'ять років інструкції з безпеки під час проведення занять у спор­тивних залах, спортивних майдан­чиках і здійснення нагляду за їх дотриманням.

2.15. Систематичне проведення вступного, первинного, позаплано­вого та цільового інструктажів з уч­нями з охорони праці та безпеки життєдіяльності під час навчальних занять з обов'язковою реєстрацією з класному журналі та Журналі реєстрації інструктажів з охорони праці для учнів.

2.36. Спільно з адміністрацією і профспілковим комітетом проведення. ретельної перевірки, своєчасного розслідування та обліку не­щасних випадків серед учнів під час уроків фізкультури та при прове­денні спортивно-масових заходів.

Вживання заходів щодо усунення { причин, що призвели до нещасного випадку.

2.17. Допуск у визначеному порядку на заняття представників ди­рекції школи.

2.18.Заміна на уроках тимчасово відсутніх вчителів згідно з розпорядженням заступника директора  з навчально-виховної роботи.

2.19.Участь в роботі педагогічної  ради школи і нарадах, які проводяться дирекцією школи.

III. Права

 

Вчитель фізичної культури має право:

3.1. Брати участь в управлінні шко­лою в порядку, передбаченому Статутом школи.

3.2. Захищати професійну честь та гідність.

3.3. Знайомитись зі скаргами та іншими документами, що містять оцінку його діяльності і давати свої  пояснення.

3.4. Захищати свої інтереси самостійно або через представника і в тому числі адвоката, у випадку дисциплінарного чи службового  розслідування, пов'язаного з порушенням педагогом норм професійної етики.

3.5. На конфіденційність дисциплінарного (службового) розслідування за винятком випадків, непередбачених законом.

3.6. Вільно вибирати  використовувати методи навчання й виховання, навчальні посібники і матеріали, підручники, методи оцінювання знань і умінь, що не суперечать інструктивно-методичним і норма­тивним документам МОН України,

3.7.На підвищення кваліфікації і курсову перепідготовку.

3.8.Атестуватися на добровільній основі на відповідну кваліфі­каційну категорію і одержувати й у випадку успішного проходження атестації.

3.9.Давати учням під час занять і перерв обов'язкові розпоряджен­ня, які стосуються організації за­нять і дотримання дисципліни, притягувати учнів до дисциплінар­ної відповідальності у випадку і в порядку, визначених Статутом і Правилами про нагородження учнів та стягнення.

 

IV.Відповідальність

 

4.1. У встановленому законодав­ством України порядку вчитель фізичної культури несе відпові­дальність за:

- збереження життя і  здоров'я учнів під час навчально-вихов­ного процесу:

- реалізацію не в повному об'ємі навчальних програм відповідно до навчального плану і розкладу навчального процесу;

- порушення прав і свобод учня.

4.2. За невиконання чи неналежне виконання без. поважних причин Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, за­конних розпоряджень директора школи та інших нормативних актів, посадових обов'язків, вста­новлених даною Інструкцією, учи­тель фізичної культури несе дис­циплінарну відповідальність у по­рядку,  визначеному трудовим законодавством.

4.3.За застосування, в тому числі одноразове, як методу виховання фізичного чи психологічного на­сильства над. особою учня, а також за скоєння іншого аморального вчинку вчитель може бути звільне­ний з посади відповідно до трудово­го законодавства і Закону України «Про освіту». Звільнення за такий вчинок не є заходом дисциплінар­ного покарання.

4.4. За нанесені школі та учасникам навчально-виховного процесу збит­ки у зв'язку з виконанням (невико­нанням) своїх посадових обов'язків вчитель фізичної культури несе ма­теріальну відповідальність у порядку і в межах, визначених трудовим і цивільним законодавством.

 

V. Повинен знати

 

Вчитель фізичної культури пови­нен знати:

5.1. Закон України «Про освіту» інші законодавчі і нормативно-правові акти та документи з питань

навчання та виховання, державну мову відповідно до чинного зако­нодавства про мови України, нор­мативні документи з питань безпеки  життєдіяльності   учасників  навчально-виховного процесу.

5.2. Правила внутрішнього трудо­вого розпорядку школи,

5.3. Правила безпечної експлуатації спортобладнання, протипожежної безпеки, електробезпеки, надання першої медичної допомоги при не­щасних випадках.

5.4.Правила виробничої санітарії та гігієни праці.

5.5.Правила користування засоба­ми та індивідуаль­ного захисту.

5.6.Шлях евакуації учнів на випадок екстремальних ситуацій.

5.7.Особливості змісту навчальних  програм з фізичної культури.

5.8.Норми оцінювання знань, умінь і навичок учнів, затверджених МОН України.

5.9.Вимоги до ведення шкільної документації.

5.10.Основні методи навчання, їх  класифікацію.

5.11.Зміст і засоби оптимізацїї про­цесу навчання.

5.12. Психологічні основи дифе­ренційованого навчання.

5.13. Сутність уроку як основної форми процесу навчання і вихо­вання,

5.14.Підходи до вибору форм, за­собів і методів навчання з ураху­ванням конкретних умов.

5.15.Основи формування систем­ності знань учнів,

5.16.Особливості функціонування учнівського колективу як засобу виховання школярів.

5.17.Педагогічні основи учнівсько­го самоврядування в школі.

5.18.Методику підготовки, прове­дення й аналізу виховних заходів та роботу з батьками.

5.19. Сучасні, методики навчання фізичної культури.

5.20. Основну і додаткову літературу, програму з фізичної культури.

5.21. Форми і методи вдосконалення педагогічної майстерності, узагальнення педагогічного досвіду.

 

VI. Кваліфікаційні вимоги

 

6.1.Вчитель фізичної культури по­винен мати відповідну-фахову освіт/.

6.2.Проводити вступний, первин­ний, цільовий та позаплановий інструктажі учнів з охорони праці та безпеки життєдіяльності під час занять з обов'язковою реєстрацією у Журналі реєстрації інструктажів з охорони праці для учнів та в клас­ному журналі.

6.3. Володіти сучасними формами, методами організації навчаль­но-виховного процесу, забезпечу­вати результативність та якість своєї праці.

6.4. Учитель, фізичної культури  повинен уважно оглянути місце проведення занять, переконатися  у справності, надійності встановлення і закріплення спортобладнання відповідно до санітарної гігієнічних вимог, які ставляться до  місць проведення занять.

6.5. Під час занять учитель фізич­ної культури повинен навчити 1 учнів безпечних прийомів виконання фізичних вправ і стежити за дотриманням учнями заходів без­пеки, при цьому суворо дотриму­ватись принципів доступності й послідовності навчання, в не­обхідних випадках забезпечувати страхування.

6.6. За результатами медичних ог­лядів знати фізичну підготовленість й функціональні можливості кож­ного учня, якщо в учня з'являються ознаки втоми або якщо він скар­житься на слабкість чи погане са­мопочуття, негайно відіслати його до лікаря.

6.7.Раз на 5 років проходити нав­чання  на  курсах  підвищення кваліфікації з предмета і раз на три роки  з безпеки життєдіяльності з наступною атестацією.

6.8. Брати участь в удосконаленні інструкцій з безпеки та інструкцій з охорони праці. Розробляти і періодично переглядати один раз на три роки інструкції з охорони праці і подавати їх на затвердження ди­ректору.

6.9. Постійно підвищувати педа­гогічну майстерність і фаховий рівень.

 

VII. Взаємовідносини

 

Учитель фізичної культури:

7.1. Працює в режимі тижневого навантаження, розкладу уроків, графіка позакласної роботи, затверджених директором школи на початку навчального року.

7.2.Уроки проводить згідно з розкладом уроків, замінює у встановленому порядку тимчасово відсутніх вчителів тієї ж спеціальності і на умовах погодинної оплати і згідно з тарифікацією (залежно від  тривалості заміни).

7.3. Дотримується правил внутрішнього трудового розпорядку щодо і організації робочого часу і його використання в навчальному закладі.

7.4.Подає свої пропозиції адміністрації до річного плану роботи  школи щодо спортивно-масових  заходів серед учнів тих класів, де  він викладає.

7.5.Одержує від дирекції Інколи матеріали нормативно-правового і організаційно-методичного характеру, знайомиться з відповідними документами.

7.6.Систематично обмінюється ін­формацією з питань, які входять до його компетентності, з дирекцією І школи та педагогічними працівниками.

7.7. У періоду канікул, які не збігаються з відпусткою, залучається  дирекцією школи до педагогічної,  методичної чи організаційної роботи в межах часу, який не перевищує навантаження до початку  канікул.

 

З інструкцією ознайомлений(а) _________________________________

 

                              дата "____"________ 20__р.