Дитина - це явище в нашому житті, а не випадковість.

УКРАЇНА

КЗО «Незабудинська СЗШ І-ІІІ ступенів»

ЄЛІЗАРІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

СОЛОНЯНСЬКОГО РАЙОНУ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

52432, вул.Центральна,35, с. Незабудине, Солонянський район, Дніпропетровська область

тел. (05669) 95-5-35, E-mail : nezabudine@gmail.com Код ЄДРПОУ  34867963

 

         ПОГОДЖЕНО:                                                                                          ЗАТВЕРДЖЕНО:

Голова профспілки Незабудинської школи                                      Директор Незабудинської школи

____________ В.Д.Грінченко                                                              _____________ Н.В.Омельченко

Протокол № ____                                                                                      Наказ № _____

від «___» ___________20___р.                                                        від «___» ___________20___р.

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
ВЧИТЕЛЯ ХІМІЇ

Л.О.Мартинець

І. Загальні положення

1.1. Ця посадова інструкція розроблена на підставі кваліфікаційної характеристики вчителя, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 31.08.1995 № 463/1268 за погодженням з Міністерством праці та Міністерством  юстиції України.

1.2. Вчитель хімії підпорядковується безпосередньо директорові школи.

1.3. Вчитель хімії призначається і звільняється з посади розпорядженням сільського голови за погодженням з директором школи.

1.4. У своїй діяльності вчитель хімії керується нормами Конституції України, Конвенції ООН про права дитини, законів України з питань освіти, законодавчих актів Президента України та Кабінету Міністрів України, рішень відповідних органів виконавчої влади, а також Статуту школи, Правил внутрішнього розпорядку, цієї інструкції.

2. Завдання та обов’язки

Вчитель хімії:

2.1. Проводить навчання учнів відповідно до навчального плану, власного поурочного плану і розкладу занять.  Здійснює календарне, поурочне планування викладання предмету.

2.2. Забезпечує виконання навчальної програми з хімії, підготовки учнів на рівні вимог державного освітнього   стандарту.

2.3. Застосовує у практичній педагогічній діяльності сучасні інформаційно-комунікаційні технології, запроваджує найбільш ефективні форми, прийоми і методи навчання з використанням новітніх технологій і технічних засобів.

2.4. Визначає завдання і зміст занять з урахуванням віку, підготовленості, індивідуальних, психофізичних  особливостей  учнів.

2.5. Організовує роботу предметних гуртків, проводить позакласну роботу з учнями.

2.6. Сприяє розкриттю обдарувань і здібностей учнів, ініціює різні форми співпраці з батьками, колегами та  адміністрацією школи по розвитку талантів обдарованих дітей.

2.7. Стимулює соціалізацію учнів, формує в них культуру мови, естетичні смаки, загальну культуру, забезпечує  передумови для свідомого вибору ними професійної орієнтації.

2.8. Інформує адміністрацію школи про стан та порушення умов, у яких здійснюється навчальний процес та які  впливають на працездатність учнів, вносить пропозиції щодо їх покращення.

2.9. Підтримує постійний зв´язок та співпрацює з батьками учнів (або особами, які їх замінюють) з метою взаємного   інформування і створення сприятливих умов для навчання дітей.

2.10. Створює умови для дотримання законних прав і свобод учнів, захисту їх життя і здоров’я. Контролює   дотримання учнями правил і норм техніки безпеки, протипожежної безпеки, правил безпечної поведінки.

2.11. Забезпечує додержання правил і норм техніки безпеки під час використання та збереження приборів та  обладнання, проведення уроків та лабораторних робіт з хімії. Розміщує у кабінеті інструкції з техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежної безпеки, забезпечує їх виконання.

2.12. Систематично проводить інструктажі з учнями з правил безпеки праці під час навчальних занять з   обов’язковою реєстрацією в класному журналі та журналі реєстрації інструктажів учнів.

2.13. Турбується про збереження та поповнення навчально-матеріальної бази для викладання хімії, обладнання та  інвентарю, прийнятого на відповідальне зберігання згідно з відповідними документами.

2.14. Веде в установленому порядку класну документацію, здійснює поточний контроль за відвідуванням і  успішністю учнів за прийнятою в школі системою, виставляє оцінки в класний журнал і щоденник учня, своєчасно подає адміністрації школи звітні дані.

2.15. Систематично підвищує свою професійну кваліфікацію, бере участь у діяльності методичного об´єднання та  інших формах методичної роботи, які запроваджені у школі, постійно працює над вдосконаленням власної          професійної компетентності, проходить атестацію на відповідну кваліфікаційну категорію.

2.16. Бере участь у роботі педагогічної ради школи, нарадах, інших організаційних заходах, які проводяться  адміністрацією школи.

2.17. Замінює на уроках тимчасово відсутніх вчителів згідно з розпорядженнями заступника директора школи з   навчально-виховної роботи.

2.18. Чергує по школі відповідно до графіку чергувань на перервах та у позаурочний час.

2.19. Проходить періодичні планові медичні обстеження.

2.20. При настанні нещасних випадків, травмування учнів негайно повідомляє про це адміністрацію школи, вживає  заходів щодо надання першої долікарської допомоги, забезпечує подальше інформування батьків постраждалого учня про випадок травмування.

2.21. Дотримується Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи, інших нормативних стандартів  навчального закладу.

2.22. Дотримується етичних норм поведінки в школі, побуті, в громадських місцях.  Надає учням та оточуючим  приклади поведінки відповідно до високого громадського статусу педагога.

3. Права

 Вчитель хімії має право:

3.1. Вносити пропозиції щодо удосконалення навчально-виховного процесу і брати участь у їх практичній реалізації.

3.2. Захищати свою професійну честь і гідність.

3.3. Ознайомлюватися зі скаргами та іншими документами, що містять оцінку  його діяльності, і давати свої  пояснення.

3.4. Вільно вибирати форми, методи, засоби навчання і виховання.

3.5. Надавати обов’язкові розпорядження учням під час занять і перерв, які стосуються організації занять,  дотримання дисципліни і безпечної поведінки.

3.6. Підвищувати кваліфікацію та проходити атестації на відповідну кваліфікаційну категорію.

3.7. Вносити пропозиції щодо дисциплінарної відповідальності учнів за вчинки, які дезорганізують навчально- виховний процес.

3.8. Вносити пропозиції щодо відзнаки учнів та заохочення їх до навчання.

3.9. Брати участь у шкільних, районних, міських конкурсах професійної майстерності.

3.10. Користуватися відпустками, надбавками, різними видами пільг та заохочень, гарантіями та правами,  передбаченими для педагогічних працівників чинним законодавством.

4. Відповідальність

У встановленому законодавством Україні порядку вчитель хімії несе відповідальність:   

4.1. За життя і здоров’я учнів під час навчального процесу.

4.2. Реалізацію в повному обсязі навчальних програм відповідно до навчального плану і розкладу занять.

4.3. Ведення документації в межах своїх повноважень.

4.4. Порушення прав і свобод учня.

4.5. Невиконання чи неналежне виконання положень Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи,  наказів, розпоряджень директора школи, посадових обов´язків, встановлених цією інструкцією.

4.6. За використання, у тому числі одноразове, методів виховання, пов′язаних з фізичним і (чи) психічним насиллям  над особистістю учня, а також вчинення іншого аморального вчинку вчитель може бути звільнений з посади у

      відповідності з трудовим законодавством і Законом України «Про освіту».

4.7. Спричинення школі  чи учасникам освітнього процесу збитків у зв’язку з невиконанням своїх посадових  обов’язків.

5. Повинен знати:

Вчитель хімії повинен знати:

5.1. Вимоги чинного законодавства.

5.2. Основні напрямки та перспективи розвитку освіти і педагогічної науки.

5.3.  Державну мову.

5.4. Організацію навчально-виховного процесу і методи управління ним.

5.5. Теорію та методику навчання і виховання, навчальні плани, програми.

5.6. Педагогіку, загальну та вікову психологію, фізіологію дітей та підлітків.

5.7. Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів.

5.8. Вимоги до ведення навчальної документації школи.

6. Взаємовідносини

Учитель взаємодіє з:

учнями, їхніми батьками або особами, які їх заміняють;

заступником директора з НВР;

адміністрацією навчального закладу;

педагогічним колективом;

методичними об’єднаннями, циклічними групами.

7. Кваліфікаційні вимоги

 7.1. Вчитель повинен мати відповідну фахову освіту; забезпечувати нормативні рівні і стандарти навчального- виховної роботи, відповідати загальним етичним та культурним вимогам до педагогічних працівників.

7.2. Раз на 5 років проходити навчання на курсах підвищення кваліфікації з предмету і раз на три роки – з безпеки життєдіяльності з наступною атестацією і присвоєнням кваліфікаційної категорії.

7.3. Учитель ІІ категорії має фахову вищу освіту, відповідає вимогам встановленим до працівників з кваліфікаційною  категорією «спеціаліст»,  постійно вдосконалює свій професійний рівень; використовує диференційований та  індивідуальний підхід до учнів; володіє сучасними освітніми технологіями, формами, методами організації   навчально-виховного процесу, застосовує інноваційні технології; знає основні нормативно-правові акти у галузі  освіти; користується авторитетом серед колег, учнів та батьків. Стаж педагогічної роботи – не менше 3-х років.

7.4. Учитель І категорії відповідає вимогам встановленим до працівників з кваліфікаційної категорії «спеціаліст ІІ  категорії», використовує методи компетентно орієнтованого підходу до організації навчального процесу; володіє        технологіями творчої педагогічної діяльності з урахуванням особливостей навчального матеріалу та здібностей  учнів; впроваджує передовий педагогічний досвід; формує навички самостійно здобувати знання і  застосовувати їх на практиці; уміє лаконічно, образно і виразно подати матеріал; вміє аргументувати свою   позицію та володіє ораторським мистецтвом. Стаж роботи не менше – 5 років.

  1. Учитель «вищої категорії» відповідає вимогам встановленим до працівників з

кваліфікаційної категорії  «спеціаліст І категорії», володіє інноваційними

освітніми методиками й технологіями, активно їх використовує та поширює в професійному середовищі; володіє широким спектром стратегій навчання; вміє продукувати  оригінальні, інноваційні ідеї; застосовує нестандартні форми проведення уроку; активно впроваджує форми та  методи організації навчально-виховного процесу, що забезпечує максимальну самостійність навчання учнів,

вносить пропозиції щодо вдосконалення навчально-виховного процесу в навчальному закладі. Стаж роботи не  менше – 8 років.

 Посадову інструкцію отримав(ла) і з її змістом ознайомлений(на):________________________

 

«___»  _________________ 20___ року.